Nepodceň tu záchranu!

Proto musíme věnovat mnohem větší pozornost tomu, co jsme slyšeli, abychom nebyli strženi proudem. Neboť jestliže slovo, které bylo řečeno skrze anděly, bylo pevné a každé přestoupení a každá neposlušnost došly spravedlivé odplaty, jak unikneme my, zanedbáme-li tak velikou záchranu, která má svůj původ v tom, co říkal Pán, a byla nám potvrzena těmi, kteří to slyšeli. (Židům 2,1-3)

Bible říká, že je k dispozici velká záchrana. To znamená, že existuje velké nebezpečí, hrozí velká zkáza – ale díky té velké záchraně je možné tomu uniknout. Dnes zřejmě nevnímáme nějaké zvláštní nebezpečí, a tak nás nějaká záchrana ani moc nezajímá. A právě před tím tady Bible varuje: „Musíme tomu věnovat velkou pozornost, abychom nebyli strženi proudem.“ Tedy aby nás nestrhl proud dění a všedního života, kdy jsme si zvykli na všední život a nevidíme nebezpečí, o kterém mluví Bůh. Nejedná se o znečištěné životní prostředí, o ekonomickou krizi ani válku, ale o to, jak budeme žít, až budeme … přeneseni do života po smrti. Tam je právě to velké nebezpečí, peklo, trápení, možná nadávání – a to vše bez konce.
Existuje velkolepá záchrana. Velkolepá je v tom, že zachraňuje z velkého nebezpečí, v tom, že zachraňuje dokonale a v tom, že tato záchrana je snadno dostupná.
Dopis Židům jako celek dokazuje, že Kristus je větší než andělé, že jeho oběť je větší než starozákonní oběti a z toho plyne, že je troufalé tuto záchranu zanedbat.
Tato záchrana je dostupná tím, že uvěříme v Krista, že jako sám dokonalý a bezhříšný umřel za nás, vyměnil si s námi místo a že těm, kdo tomu věří, dává věčný život.
Nezanedbejme tuto záchranu!

JV, listopad 2017

Příspěvek byl publikován v rubrice Biblické se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.